Många är vi som inom ett par dagar kommer att transportera oss med flyga för att fira lite jul. En del åker till varmare breddgrader och andra till kallare. Jag hoppas verkligen att alla får komma fram i tid och få en fröjdefull jul. Den önskningen känna ganska avlägsen när det är -10 grader nere i Skåne och det på senare tid inte varit speciellt driftsäkra transportmedel i Sverige nöär de har blivit konfroterade med kyla.

 
En Stream Airliner från Playsam flyger bäst på hyllan. Min samling med streamliners bör snart bli uppdaterad med en Airliner eller en Rocket. Ca 500:- styck går de på.
Playsam har verkligen gjort sig ett namn med sitt egna uttryck i de högglanslackade träbilarna. De syns världen över och kikar man på deras hemsida ser du även att de florerat i en hel del press.
 
Kanske dags ändå att lyfta fram lite nya produkter i sortimentet?